Nowoczesny biurowiec, projekty szkoleniowe - Legnicki Park Technologiczny LETIA S.A.

RISK_MGMT_LETIA_LBC

Legnicki Park Technologiczny LETIA S. A. oraz TenStep Western Poland mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w dwudniowych warsztatach:

ZROZUMIEĆ RYZYKO - PROGRAM WARSZTATÓW ZARZĄDZANIA RYZYKIEM DLA PRAKTYKÓW

Zgodnie ze standardem PMBOK Guide 5. edition oraz TenStep Project Management Process.

“Ryzyko pozostaje kwestią drugorzędną tylko tak długo, jak długo organizacji sprzyja szczęście…”

Carl L. Pritchard

Krótki opis warsztatu

Pierwszy dzień jest poświęcony na ustandaryzowanie pojęć w zakresie zarządzania projektami, ról projektowych oraz wspólnego rozumienia, czym jest ryzyko. Warsztat rozpoczniemy od trzech różnych studiów przypadków, które pozwolą w trakcie dyskusji przy udziale prowadzącego ustalić wspólne rozumienie podstawowych pojęć i zjawisk związanych z zarządzaniem projektami. Duży nacisk jest położony na uświadomienie sobie przez uczestników korzyści wynikających ze skutecznego zarządzania ryzykiem w projektach. Dalsza część warsztatu, to przegląd technik i ich zastosowań na przygotowanych wcześniej przez prowadzącego przykładach. Po poznaniu technik jakościowych i ilościowych zaczniemy tworzyć macierz poziomu ryzyka w projekcie. Spróbujemy pomierzyć ryzyko, a w niektórych przypadkach spróbujemy nawet opracować odpowiednie miary ryzyka.

Dzień drugi, to wykorzystanie umiejętności i wiedzy nabytej w poprzedniego dnia do wyćwiczenia prostych, aczkolwiek skutecznych procedur zarządzania ryzykiem w projektach różnej wielkości. Zbudujemy plan zarządzania ryzkiem dla projektów przykładowych lub własnych (istnieje możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia konsultanta do opracowania profesjonalnego planu zarządzania ryzykiem we własnym projekcie). Ostatnim elementem będzie przegląd podejścia do zarządzania projektami kilku najpopularniejszych metodyk.

Warsztat prowadzony jest przez doświadczonego project managera, praktyka. Partnera Zarządzającego TenStep Western Poland, szefa Lubuskiego Oddziału PMI Poland Chapter. W latach 2012-2014 pracującego przy jednym z największych przedsięwzięć biznesowych KGHM Polska Miedź – projekcie Głogów Głęboki Przemysłowy (budżet ponad 3 mld zł), gdzie między innymi był współautorem planu zarządzanie ryzykiem tego projektu. Zajęcia prowadzone zgodnie z cyklem Davida Kolba gwarantują skuteczną naukę osób dorosłych.

l

b

c

Termin: 18-19.04.2016

Cena netto: 1 550 zł

Partner: TenStep Western Poland

Miejsce: Letia Business Center

KONTAKT I ZAPISY:

Malwina Kunicka
T: 697 671 368, 76 723 54 54
e-mail: m.kunicka@letia.pl

lub

Magda Monteiro
T: 697 890 426, 76 723 54 43
e-mail: m.monteiro@letia.pl