Platforma Wymiany Wiedzy - KGHM Letia S.A.

3d

LABORATORIUM RAPID PROTOTYPING 

W Letia Business Center uruchomione zostało laboratorium RAPID PROTOTYPING, w którym powstają prototypy obiektów, kreowanych przez naszych Klientów.

Czym jest rapid proRAPIDskanertotyping i dlaczego ta technologia tak bardzo usprawnia wdrażanie nowych technologii?

W przypadku każdej, innowacyjnej formy przestrzennej, droga do produkcji, zaczyna się wraz z powstaniem pomysłu. Niezależnie od tego, czy chodzi o nowinki technologiczne, narzędzia czy sztukę użytkową. Zanim idea obiektem fizycznym się stanie, warto sprawdzić, czy naprawdę opłaca się inwestować pieniądze w produkcję. Jeśli dysponujemy jedynie projektem komputerowym, nie jesteśmy w stanie stuprocentowo przewidzieć, czy postać przestrzenna naszej idei będzie wolna od błędów konstrukcyjnych i estetycznych. Najwygodniejszym rozwiązaniem tego dylematu jest stworzenie prototypu. Dzięki technologii Rapid Prototyping taką formę, można uzyskać w bardzo krótkim czasie. Letia Business Center – Legnicki Park Technologiczny, będzie jednym z niewielu miejsc, dysponującym profesjonalnym laboratorium prototypowania.

Technologia Rapid Prototyping, polega na kreowaniu fizycznych obiektów, poprzez drukowanie ich w trójwymiarze. Tworzenie prototypu, zaczyna się wraz z powstaniem rysunku CAD, który w formie pliku z rozszerzeniem stl, iqs, iqes, stp albo step, wędruje do komputera drukarki. Komputer dzieli projekt CAD na warstwy, które pobiera oprogramowanie maszyny modelującej. Po takim przygotowaniu, rozpoczyna się proces powstawania obiektu.

Kontakt:

T: 76 723 54 43
e-mail: m.monteiro@letia.pl